Get Adobe Flash player

Pomoc socjalna i akcje

PROTOKÓŁ   KOŃCOWY

Do protokółu nr 000206 do 000210 oraz 0066  do 0077  z wyceny i rozdawnictwa paczek żywnościowych z okazji Świąt Wielkanocnych  2015r.

Paczki zrobiono z artykułów spożywczych zebranych w supermarketach do koszy, darowanych przez społeczeństwo.

W dniu 09.04.2015r. komisja sprawdziła listy potwierdzające odbiór paczek żywnościowych. Paczki te wydano w okresie przedświątecznym rodzinom bezrobotnym lub o bardzo niskich dochodach z gminy i miasta Krotoszyn.

Komisja stwierdziła, że paczki wydano 58 rodzinom,  o średniej wartości 29,76zł dla każdej rodziny.

Ogólna wartość wydanych artykułów wynosi 1 726,20 zł.

 

 

                   PROTOKÓŁ   KOŃCOWY

Do protokółu nr 000079 do 000090 oraz 000187  do 000205  z wyceny i rozdawnictwa paczek żywnościowych z okazji Świąt Bożego Narodzenia 2014r.

Paczki zrobiono z artykułów spożywczych zebranych w supermarketach do koszy, darowanych przez społeczeństwo.

W dniu 31.12.2014r. komisja sprawdziła listy potwierdzające odbiór paczek żywnościowych. Paczki te wydano w okresie przedświątecznym rodzinom bezrobotnym lub o bardzo niskich dochodach z gminy i miasta Krotoszyn.

Komisja stwierdziła, że paczki wydano 136 rodzinom,  o średniej wartości 45,71zł dla każdej rodziny.

Ogólna wartość wydanych artykułów wynosi 6 216,20 zł.

 

wyprawka dla żaka

                                              

Wyprawka dla Żaka jest to akcja którą Polski Czerwony Krzyż prowadzi nieprzerwanie od  ponad 10 lat. Polega ona na pozyskiwaniu artykułów szkolnych od firm, hurtowni z późniejszym przeznaczeniem dla najbiedniejszych dzieci. „ W pierwszym tygodniu września następuje liczenie pozyskanych artykułów, zakup brakujących i przygotowanie paczek Wyprawkę otrzymują dzieci, uczniowie szkół podstawowych i specjalnych wytypowane przez pracownice socjalne MGOPS w Krotoszynie

wielkanoc z pck

Jest to akcja organizowana już od wielu lat przez Polski Czerwony Krzyż. Każdego roku członkowie, wolontariusze i pracownicy PCK prowadzą różnorodne działania, których celem jest pozyskanie pieniędzy i darów rzeczowych dla osób wymagających wsparcia w postaci paczek żywnościowych. Kilka tygodni przed świętami wielkanocnymi rozpoczynają się kwesty, negocjacje z sponsorami oraz zbiórki darów w hipermarketach.

W ramach „Wielkanocy z PCK” organizujemy:

  • Wydawanie paczek żywnościowych w biurze PCK

GORĄCZKA ZŁOTA

Zbiórka złotych monet o nominałach 1, 2 i 5 groszowych. W terminie trwa od marca do czerwca. W ramach akcji prowadzony jest konkurs w szkołach i przedszkolach na „Najlepszego zbieracza złota” Szkoła, która zbierze największą wagę „złotych monet” otrzymuje nagrodę i dyplom. Do „Gorączki” może przyłączyć się każdy: firmy, instytucje, osoby prywatne. Zebrana kwota z akcji jest przeznaczona na dofinansowanie wypoczynku letniego organizowanego przez PCK dla najbiedniejszych  dzieci.

Czerwonokrzyska Gwiazdka

 Jest to akcja organizowana już od wielu lat przez Polski Czerwony Krzyż. Każdego roku członkowie, wolontariusze i pracownicy PCK prowadzą różnorodne działania, których celem jest pozyskanie pieniędzy i darów rzeczowych dla osób wymagających wsparcia. Kilka tygodni przed świętami bożonarodzeniowymi rozpoczynają się kwesty, negocjacje z sponsorami oraz zbiórki darów w Sklepach.

W ramach „Czerwonokrzyskiej gwiazdki” organizujemy:

Wydawanie paczek z żywnością w biurze PCK

Pomagamy w organizowaniu towarów spożywczych do organizacji

Wigilie dla samotnych i bezdomnych