Get Adobe Flash player

pck_krotoszyn

Szanowni Państwo,

Z okazji tegorocznych obchodów 8 maja chcielibyśmy zaproponować Młodzieży PCK dwie wcześniej wspominane inicjatywy:

 Akcja w mediach społecznościowych pod hasłem #JestemWolontariuszemPCK:

Z okazji 100-lecia Młodzieży PCK została przygotowana specjalna ramka z oficjalnym logiem obchodów. Pokażmy 8 maja jak wielu wolontariuszy działa w Ruchu Młodzieżowym PCK i zaprezentujmy czym się zajmujemy.

Zdjęcia wolontariuszy oprawione w przygotowaną ramkę można publikować w wybranych mediach społecznościowych (Facebook, Instagram).

W załącznikach  szczegółowa instrukcję, ramkę oraz przykładowe zdjęcie.
z poważaniem,
Ewa Jakutajć
Dział Programowy / Programme Division
Polski Czerwony Krzyż Zarząd Główny / Polish Red Cross HQ
ul. Mokotowska 14
00-561 Warszawa
tel./ph. (4822) 326-12-21
#JestemWolontariuszemPCK
#JestemWololontariuszemPCK – akcja w social mediach dla wolontariuszy PCK z okazji roku 100-lecia Młodzieży.

 

Cele:

 1. Oddać głos wolontariuszom PCK w formie „zabawy” w social mediach, aby mogli pokazać w roku jubileuszowym siebie i swoje działania oraz z dumą powiedzą #JestemWolontariuszemPCK.
 2. Pokazanie w roku 100-lecia Młodzieży, jak wielu mamy wolontariuszy – akcja jest darmowa i wymaga jedynie zaangażowania ze strony osób, które zechcą się pochwalić, że są wolontariuszami PCK.

 

O co chodzi?

 1. Akcja polega na umieszczeniu na tablicy swojego profilu w mediach społecznościowych (FB, Instagram) zdjęcia w specjalnej ramce okolicznościowej (plik o nazwie: ramka_logo.png).
 2. Zdjęcie ma pokazywać Ciebie jako wolontariusza PCK (np.: podczas jakiejś akcji czy pomagania drugiej osobie czy po prostu pozytywne selfie z w koszulce czy kurtce PCK, itp.)

 

Jak to zrobić?

Można otworzyć plik z ramką i dodać do niej zdjęcie w dowolnym programie graficznym, ale najprościej użyć do tego programu Paint 3D, którego zazwyczaj każdy ma i potrafi obsługiwać.

Instrukcja krok po kroku:

 1. Otwórz program „Paint 3D”.
 2. Rozpocznij nowy projekt.
 3. Rozwiń „ Menu” i wybierz opcje „Wstaw”.
 4. Zaznacz i wstaw wybrane zdjęcie.
 5. Rozwiń „Narzędzia” i wybierz opcje „Nalepki”, a później „Nalepki niestandardowe”.
 6. Kliknij „Dodaj nalepkę”.
 7. Wstaw plik z ramką.
 8. Powiększ ramkę  i wybierz/wykadruj ten fragment zdjęcia, który chcesz pokazać.
 9. Wybierz opcję „Przytnij obraz” i dostosuj pole zdjęcia do wielkości ramki. Kliknij opcję „Gotowe”.
 10. Zapisz plik.
Pobierz intrukcję w pdf- instrukcja.ramka
pliki do realziacji

# JestemWolontariuszemPCK  

Razem jesteśmy # NieDoPowstrzymania

8 maja, w rocznicę urodzin założyciela Czerwonego Krzyża – Henriego Dunanta, obchodzimy Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. To dzień, w którym cały świat zwraca uwagę
na odwagę i poświęcenie wszystkich wolontariuszy i pracowników Czerwonego Krzyża, pomagających w walce z koronawirusem.

W 2020 roku 1 na 12 osób na świecie otrzymała jakąś pomoc od Czerwonego Krzyża lub Czerwonego Półksiężyca. To był ciężki, ale niesamowity rok pracy dla naszego Ruchu. Determinacja pracowników i wolontariuszy, aby zapewnić wszystkim wiedzę i środki ochronne, nie miała sobie równych.

Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca to globalna i niezależna sieć ponad 14 milionów wolontariuszy oraz 450 000 pracowników. Jesteśmy obecni w ponad 192 krajach, gdzie wspieramy ponad 160 milionów potrzebujących. W Polsce każdego dnia działania Czerwonego Krzyża wspiera ponad 60 500 wolontariuszy.

W obecnej chwili, gdy świat walczy z koronawirusem,  wolontariusze na całym świecie pomagają seniorom, osobom samotnym i przebywającym na kwarantannie, czy w izolacji ze względu
na swój stan zdrowia. Często są jedynymi osobami, z którymi nasi podopieczni mają kontakt
i mogą podzielić się swoimi troskami oraz radościami.

Wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża od początku pandemii zachęcali młodzież do pozostania w domach oraz kreatywnego spędzania czasu. Organizowali spotkania on-line, podczas których podpowiadali, jak radzić sobie w obecnej sytuacji, udzielali korepetycji swoim rówieśnikom, a także wspierali seniorów (przygotowywali i dostarczali paczki żywnościowe dla osób starszych).

Polski Czerwony Krzyż w 2021 roku obchodzi także rocznicę utworzenia ruchu wolontariackiego czyli 100-lecie Młodzieży PCK (więcej na ten temat: https://pck.pl/100-lat-mlodziezy-pck/).

Dziś każdy wolontariusz może być dumny z przynależności do  Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca i z radością powiedzieć #JestemWolontariuszemPCK – jesteśmy nieugięci, #NieDoPowstrzymania. Możesz na nas liczyć. Ponieważ nawet w najgorsze ze wszystkich dni, nadal jesteśmy w tym razem.

Z okazji tegorocznych obchodów Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca Młodzież PCK będzie organizowała w swoich lokalnych społecznościach akcje sportowe pod hasłem #dbajmyosiebie. Celem akcji jest zachęcenie dzieci i młodzieży do podejmowania aktywności fizycznej, pomimo wielu ograniczeń związanych z pandemią. Działania będą realizowane zarówno przez Szkolne Koła PCK, jak i Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK w różnych regionach Polski.

Świętujcie razem z nami ten najważniejszy dzień w roku – Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

Wolontariusze PCK! 8 maja pokażmy, ilu nas jest. Niech każdy udostępni w mediach społecznościowych swoje zdjęcie w okolicznościowej ramce z okazji 100-lecia Młodzieży PCK i doda #JestemWolontariuszemPCK. Dziękujemy Wam, ze jesteście!

#JestemWolontariuszemPCK #NieDoPowstrzymania #dbajmyosiebie

 Szanowni Państwo,

Początek roku to czas na podsumowanie wyników roku ubiegłego i tworzenie harmonogramu działalności na Nowy Rok z nadzieją, że będzie lepszy od poprzedniego. Miniony rok był specyficzny z uwagi na pandemię, która opanowała cały świat i zweryfikowała nasze plany działania. Oddział Rejonowy PCK w Krotoszynie realizował zadania z zakresu opieki nad chorymi w domu, co bez względu na sytuację było konieczne. W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować siostrom PCK jak i kierowniczce biura za ich ofiarność i zaangażowanie. Jak corocznie staraliśmy się pomoc osobom w trudnej sytuacji materialnej w okresie świąt Wielkanocnych czy też Bożego Narodzenia. W miesiącu wrześniu i grudniu wraz z firmami; Budimex i Amazon – głównymi sponsorami uszykowaliśmy 41 paczek dla seniorów i osób niepełnosprawnych o łącznej wartości 6 021,35 zł (paczki po 150 zł i 250 zł). Bardzo aktywnie działaliśmy w obszarze honorowego krwiodawstwa promując je na szeroką skale i organizując akcje poboru krwi na terenie Krotoszyna i Powiatu Krotoszyńskiego. Efektem tych działań we współpracy z OT RCKiK w Krotoszynie są poniższe wyniki:

W 2020 roku pobrano w sumie 4788 donacji

– 3642 donacje krwi pełnej

– 1043 donacje osocza

– 103 donacje osocza od ozdrowieńców

 Grudzień był miesiącem akcji poboru osocza od ozdrowieńców wśród tych, którzy oddali osocze zostały rozlosowane upominki w ilości 30 szt. Upominki ufundowali Miasto i Gmina Krotoszyn, Powiat Krotoszyński i Centrum Sportu i Rekreacji WODNIK, za co serdecznie dziękujemy. Składam wyrazy szacunku i podziękowanie wszystkim sponsorom, którzy dzięki swej hojności i zrozumieniu idei honorowego krwiodawstwa wspierają akcje poboru krwi w całym powiecie krotoszyńskim. Składamy wielkie uznanie i podziękowanie organizatorom tych akcji. Jest nam przykro, że nie możemy w należyty sposób, jak co roku podziękować krwiodawcom za ich zaangażowanie w oddawanie krwi i jej składników. Jesteście wielcy i bardzo wam za to dziękuję. Z wiadomych przyczyn nie udało nam się przeprowadzić konkursów jak i zawodów z pierwszej pomocy wśród uczniów szkół podstawowych jak i ponadpodstawowych Jesteśmy pełni nadziei, że obecny rok pozwoli na realizację zadań w szerszym zakresie niż w 2020 roku. Jeszcze raz dziękuję za wszystko i wszystkim, którzy w jakikolwiek przyczynili się do realizacji zadań i propagowania idei Polskiego Czerwonego Krzyża

Z wyrazami szacunku

                                                                                                    Prezes OR PCK w Krotoszynie

                                                                                                                                Krzysztof Kierzek

                                                                                                   

Dzień dobry,

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krotoszynie informuje, iż otrzymaliśmy materiały graficzne do tegorocznej kampanii związanej z 1%.

Rok 2020 okazał się niestety rokiem pandemii i PCK dało się poznać przede wszystkim jako organizacja reagująca na kryzysy i wspierająca najbardziej potrzebujących: seniorów, osoby samotne, rodziny. Dlatego też w kampanii chcieliśmy do tego nawiązać i użyliśmy zdjęcia obrazującego to wsparcie. Jest ono jednocześnie na tyle uniwersalne, że może obrazować również wsparcie po prostu rodzin i dzieci czy potrzebujących czyli jednej  z grup, której najczęściej pomagamy. Całość łączy hasło „Pomóż nam pomagać”, które nie jest nowe, ale z którym od lat się identyfikujemy i go używamy w różnych akcjach.

Pod tym linkiem znajdą Państwo zarówno plakaty (również pliki do druku), jak i grafiki do social mediów i baner na www:

POBIERZ MATERIAŁY

 

UWAGA!

Przypominam, że zgodnie z rozporządzeniem z 2018 roku na materiałach wizerunkowych kampanii 1% OPP zobowiązane są o dodatnie informacji o finansowaniu kampanii ze środków pozyskanych w ramach kampanii 1%. Natomiast jeżeli kampania finansowana jest ze środków własnych OPP, to nie ma takiego wymogu. Dlatego też przesyłam Państwu 2 wersje grafik.

Link do rozporządzenia: https://www.iwop.pl/assets/Uploads/Dokumenty/D2018000205301.pdf

Jeśli Państwo zdecydują się na odpis na PCK prosimy z dopiskiem KROTOSZYN.

Z góry serdecznie dziękuję !!!!

Pozdrawiam;
Krzysztof Kierzek – Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Krotoszynie

Szanowni Państwo!

Potrzebne osocze od ozdrowieńców.
Przez cały grudzień w Punkcie Krwiodawstwa w Krotoszynie organizujemy akcję poboru osocza.


Dodatkowo osocze od ozdrowieńców będzie pobierane w sobotę 5 grudnia od 8:00 do 14:00.

Prosimy dzwonić pod numer 625880360 w celu uzgodnienia terminu.

Wśród ozdrowieńców oddających osocze,
30 grudnia rozlosowane zostaną upominki.

Zapraszają organizatorzy:
PCK, GSiO, OT RCKiK