Miesięczne archiwum: marzec 2014

wyprawka dla żaka

Wyprawka dla Żaka jest to akcja którą Polski Czerwony Krzyż prowadzi nieprzerwanie od  ponad 10 lat. Polega ona na pozyskiwaniu artykułów szkolnych od firm, hurtowni z późniejszym przeznaczeniem dla najbiedniejszych dzieci. „ W pierwszym tygodniu września następuje liczenie pozyskanych artykułów, zakup brakujących i przygotowanie paczek Wyprawkę otrzymują dzieci, uczniowie szkół podstawowych i specjalnych wytypowane przez pracownice socjalne MGOPS w Krotoszynie

wielkanoc z pck

Jest to akcja organizowana już od wielu lat przez Polski Czerwony Krzyż. Każdego roku członkowie, wolontariusze i pracownicy PCK prowadzą różnorodne działania, których celem jest pozyskanie pieniędzy i darów rzeczowych dla osób wymagających wsparcia w postaci paczek żywnościowych. Kilka tygodni przed świętami wielkanocnymi rozpoczynają się kwesty, negocjacje z sponsorami oraz zbiórki darów w hipermarketach.

W ramach „Wielkanocy z PCK” organizujemy:

• Wydawanie paczek żywnościowych w biurze PCK

GORĄCZKA ZŁOTA

Zbiórka złotych monet o nominałach 1, 2 i 5 groszowych. W terminie trwa od marca do czerwca. W ramach akcji prowadzony jest konkurs w szkołach i przedszkolach na „Najlepszego zbieracza złota” Szkoła, która zbierze największą wagę „złotych monet” otrzymuje nagrodę i dyplom. Do „Gorączki” może przyłączyć się każdy: firmy, instytucje, osoby prywatne. Zebrana kwota z akcji jest przeznaczona na dofinansowanie wypoczynku letniego organizowanego przez PCK dla najbiedniejszych  dzieci.

Czerwonokrzyska Gwiazdka

Jest to akcja organizowana już od wielu lat przez Polski Czerwony Krzyż. Każdego roku członkowie, wolontariusze i pracownicy PCK prowadzą różnorodne działania, których celem jest pozyskanie pieniędzy i darów rzeczowych dla osób wymagających wsparcia. Kilka tygodni przed świętami bożonarodzeniowymi rozpoczynają się kwesty, negocjacje z sponsorami oraz zbiórki darów w Sklepach.

W ramach „Czerwonokrzyskiej gwiazdki” organizujemy:

Wydawanie paczek z żywnością w biurze PCK

Pomagamy w organizowaniu towarów spożywczych do organizacji

Wigilie dla samotnych i bezdomnych