Miesięczne archiwum: maj 2016

Dnia  13 kwietnia 2016 r.  w hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji w Krotoszynie  odbyły się eliminacje Powiatowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK dla szkół ponadgimnazjalnych .

Organizatorami byli, Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Krotoszynie i Starostwo Powiatowe w Krotoszynie oraz Komenda Powiatowa PSP w Krotoszynie.

Mistrzostwa polegały na rozwiązaniu testu oraz ćwiczeniach praktycznych, podczas których uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu udzielenia pierwszej pomocy oraz kształtowania współpracy w grupie.

1. Do szkół zostały rozesłane regulaminy mistrzostw oraz karty zgłoszeń.
  2. Zgłoszenia potwierdzające udział w mistrzostwach nadesłały szkoły ;

1.Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie

2.Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie

3.Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach

4.I Liceum Ogólnokształcące w Krotoszynie

5.Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie

6.Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wielkopolskim

1. Osoby zaproszone na mistrzostwa:
      Starosta Krotoszyński Stanisław SzczotkaNaczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego  w Krotoszynie – Andrzej Wichłacz
      Główny Specjalista Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego
      Starostwa Powiatowego w Krotoszynie- Alicja Figura

opiekunowie szkolnych drużyn,

1. Zespół sędziowski;

Sędzia główny – Grzegorz Goliński

Sędziowie na stacjach;

Krzysztof Marcinkowski
Bartosz Górka
Łukasz Wyduba
Dawid Bartkowiak
Mateusz Dymarski
Piotr Niskiewicz

1. Po podsumowaniu tabeli ocen pierwsze miejsce:

– I miejsce zajęła drużyna z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wielkopolskim

1. Angelika Zych
  2. Patrycja Nowicka
  3. Patryk Jakubek
  4. Wojciech Serek
  5. Renato Waszkiewicz

Opiekunem drużyny był Pan Karol Ratajczyk

II miejsce  zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie  – opiekunem drużyny była Pani Katarzyna Talarczyk

1. Sebastian Panek
  2. Jacek Cierniewski
  3. Zbigniew Szymczak
  4. Piotr Bujakiewicz
  5. Daniel Demaj

–  III miejsce  zajęła drużyna z Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wielkopolskim I – opiekunem drużyny był a Pani Patrycja Kruszczyńska

1. Klaudia Sosnowska
  2. Sandra Wołkowska
  3. Weronika Karwik
  4. Oliwier Smoliga
  5. Piotr Matyba

IV miejsce – Zespół Szkół zawodowych w Kobylinie

V miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie

VI miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Krotoszynie

Zwycięska drużyna zdobyła puchar Starosty Krotoszyńskiego Szefa Obrony Cywilnej Powiatu – Stanisława Szczotki , drużyna, która zajęła II i III otrzymała puchary ufundowane przez Odział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krotoszynie.  Pozostałe drużyny otrzymały dyplomy ,statuetki ufundowane przez Starostę Krotoszyńskiego.

. Opiekunom i sędziom wręczono podziękowania za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu tegorocznych powiatowych eliminacji PCK.

Drużyna zwycięska weźmie udział w mistrzostwach wojewódzkich, które odbędą się w miesiącu maju.