Dnia  09 kwietnia 2015 r.  w hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji w Krotoszynie  odbyły się eliminacje Powiatowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK dla szkół ponadgimnazjalnych .Organizatorami byli, Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Krotoszynie i Starostwo Powiatowe w Krotoszynie oraz Komenda Powiatowa PSP w Krotoszynie.

W organizację Mistrzostw tego roku włączyła się firma Dino Polska S.A. oraz nadawca kanału FOX dostępnego w cyfrowej telewizji kablowej PROMAX, fundując nagrody dla startujących drużyn, za co organizatorzy bardzo dziękują.

Mistrzostwa polegały na rozwiązaniu testu oraz ćwiczeniach praktycznych, podczas których uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu udzielenia pierwszej pomocy oraz kształtowania współpracy w grupie.

W Mistrzostwach wzięło  udział 7 szkół które potwierdziły swój udział na karcie zgłoszeń:

1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie
  2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie
  3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie
  4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach
  5. I Liceum Ogólnokształcące w Krotoszynie
  6. Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie
  7. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wielkopolskim

Osoby zaproszone na mistrzostwa:

– Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka

– Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego  w Krotoszynie – Andrzej Wichłacz

– Główny Specjalista Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Krotoszynie- Alicja Figura

– opiekunowie szkolnych drużyn, przedstawicieli prasy lokalnej oraz TV PROMAX z Ostrowa Wlkp.

Zespół sędziowski  w składzie:

Sędzia główny – Grzegorz Goliński

Sędziowie na stacjach;

–    Piotr Wojtczak

–    Bartosz Górka

–    Łukasz Wyduba

–    Jakub  Nelle

–    Dawid Bartkowiak

–     Mateusz Dymarski

–     Piotr Niskiewicz

dbał o prawidłowy przebieg Mistrzostw jak również po podliczeniu tabeli ocen wyłonili zwycięzców.

WYNIKI

I miejsce zajęła drużyna z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach, opiekunem drużyny była Pani Patrycja Kruszczyńska

1. Dariusz Łukowiak
  2. Klaudia Sosnowska
  3. Patryk Wołkowski
  4. Oliwier Smoliga
  5. Jakub Pomorski

II miejsce  zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie  – opiekunem drużyny była Pani Katarzyna Tomczak -Berger

1. Sebastian Panek
  2. Jacek Cierniewski
  3. Magdalena Pietrzak
  4. Ro0ksana Szyja
  5. Marlena Lipińska

III miejsce  zajęła drużyna z Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wielkopolskim I – opiekunem drużyny była pan Karol Ratajczyk

1. Damian Chłopocki
  2. Angelika Zych
  3. Bartosz Twardowski
  4. Patryk jakubek
  5. Kamil Bała

– IV miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie

– V miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie

– VI miejsce – Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie

– VII    I Liceum Ogólnokształcące w Krotoszynie

Zwycięska drużyna zdobyła puchar Starosty Krotoszyńskiego Szefa Obrony Cywilnej Powiatu – Stanisława Szczotki , drużyna, która zajęła II i III otrzymała puchary ufundowane przez Odział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krotoszynie.

Pozostałe drużyny otrzymały dyplomy ,statuetki ufundowane przez Starostę Krotoszyńskiego.

Każda startujące drużyna  otrzymała upominki od sponsorów tegorocznej imprezy, czyli od firmy Dino Polska S.A. oraz nadawcy kanału FOX dostępnego w cyfrowej telewizji kablowej PROMAX.

Opiekunom i sędziom wręczono podziękowania za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu tegorocznych powiatowych eliminacji PCK.

Drużyna zwycięska weźmie udział w Mistrzostwach wojewódzkich, które odbędą się w miesiącu maju.