Dnia 20.11.2015r. w Restauracji „Ratuszowa”odbyło się spotkanie z okazji listopadowych Dni Honorowego Krwiodawstwa, odznaczanych krwiodawców z Klubu HDK PCK przy Oddziale Rejonowy PCK w Krotoszynie oraz Klubu HDK PCK przy Komendzie Powiatowej PSP w Krotoszynie.

Jest to święto wszystkich Polskich Honorowych Dawców Krwi, jest to czas podziękowań.

W trakcie tych obchodów organizowane są spotkania i oficjalne uroczystości, na których najbardziej Zasłużonym Honorowym Krwiodawcom „wręczane są odznaczenia, wyróżnienia Polskiego Czerwonego Krzyża oraz wiele innych symbolicznych podziękowań.

Obchody listopadowych Dni Honorowego Krwiodawstwa są okazją, aby uwypuklić znaczenie honorowego, nieodpłatnego oddawania krwi oraz zachęcić, jak największą rzeszę ludzi, aby stali się dawcami regularnymi.

Nasze spotkanie zaszczycili swoją obecnością następujący zaproszeni goście:

1. Przewodniczącego Rady Powiaty
  2. Starostę krotoszyńskiego
  3. Przewodniczącą Rady Miejskiej
  4. Burmistrza Krotoszyna
  5. Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie
  6. Jerzego Przewoźnego
  7. Tadeusza Gronka
  8. Annę Janicką
  9. Małgorzatę Budzińska

oraz Prezesi Klubów HDK PCK z naszego powiatu.

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Rejonowa Rada Honorowych Dawców Krwi sporządziła wnioski o nadanie odznaczeń państwowych dla niżej wymienionych osób;

1. Pytlik Mariusz          BKZ
  2. Szewczyk Wiesław BKZ
  3. Kalicka Maria          BKZ
  4. Staśkowiak Piotr BKZ
  5. Roszak Tomasz          BKZ
  6. Nowak Adam          BKZ
  7. Pierunek Henryk          SKZ
  8. Reyer Kazimierz          ZKZ
  9. Sobiesiński Tadeusz BKZ
  10. Szulc Jarosław              BKZ
  11. Zybała Dariusz             BKZ

o wyróżnienie odznaka Zasłużony dla Zdrowia Narodu złożono wnioski dla

1. Babijów Sławomir
  2. Wasielak Robert

Wniosek o Kryształowe Serce został sporządzony dla Pana Ryszarda Górki – Prezesa Klubu HDK PCK przy Oddziale Rejonowy PCK w Krotoszynie oraz Klubu HDK PCK przy Komendzie Powiatowej PSP w Krotoszynie.

Na dzień dzisiejszy wiemy tylko o przyznanych przez Pana Prezydenta odznaczenia Zasłużony dla Zdrowia Narodu dla Pana Roberta Wasielaka oraz o przyznaniu Kapitułą Polskiego Czerwonego Krzyża Kryształowego Serca dla Pana Ryszarda Górki.

Polski Czerwony Krzyż na mocy ustawy o publicznej służbie krwi nadał tytuł i odznakę Zasłużony Honorowy Dawca Krwi po oddaniu 18 litrów krwi lub 15 litrów w przypadku pań dla;

1. Jadczak Piotr
  2. Ignasiak Paweł
  3. Młynarz Dawid
  4. Maciejaszek Łukasz
  5. Ożóg Sergiusz
  6. Łakomy Sebastian
  7. Mączka Tomasz
  8. Krystek Andrzej
  9. Paluszkiewicz Beata
  10. Waleński Zbigniew
  11. Kostur Mieczysław

po oddaniu 12 litrów krwi dla mężczyzna i 10 litrów dla kobiet Polski Czerwony Krzyż nadał odznakę Zasłużony Honorowy Dawca Krwi dla;”

1. Karolczak Jakub
  2. Ignasiak Paweł
  3. Maciejaszek Łukasz
  4. Krystek Małgorzata
  5. Kotecka Karolina
  6. Wronka Daniel
  7. Krystk Andrzej
  8. Majchrzak Adrian
  9. Rafalak Sławomir
  10. GolińskiGrzegorz
  11. PocztaMateusz

Zasłużony Honorowy Dawca Krwi po oddaniu 6 litrów krwi panowie i 5 litrów kobiety został przyznany dla:

1. Jamry Zbigniew
  2. Karolczak Jakub
  3. Stachowiak Michał
  4. Majchrzak Adrian
  5. Głuszek Marcin
  6. Marlena Poziemska-Dziergwa
  7. Zaremba Mateusz
  8. Chudy Łukasz
  9. Zawada Karol
  10. Wólczyński Przemysław
  11. Dymarski Mateusz
  12. Łuczak Jarosław
  13. Jarysz Bartosz
  14. Włodarczyk Magdalena

Odznaczeni krwiodawcy zostali obdarowani drobnym upominkiem jakie zakupił Polski Czerwony Krzyż ze środków z otwartego konkursu ofert Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Krotoszynie w ten sposób dziękując krwiodawcom za to wszystko co robicie dla ludzi chorych, potrzebujących krew.

Aby spotkanie przebiegało w miłym i pogodnym klimacie szkolne Koło Polskiego Czerwonego Krzyża z Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Krotoszynie, którego opiekunem jest Pani Alicja Chuda wraz z uczniami tego gimnazjum przygotowała nam program słowno – muzyczny poświęcony tematyce honorowego krwiodawstwa,

DZIĘKUJEMY !!!