Miesięczne archiwum: październik 2016

W XVII Akcji Poboru Krwi w Koźminie Wielkopolskim, która została przeprowadzona 28 sierpnia 2016r. w koźmińskim Klubie Seniora, na 110 zarejestrowanych dawców krew mogło oddać po wstępnych badaniach 91 dawców od których pobrano 40,950 litra krwi. Wśród 91 dawców 8 oddało krew po raz pierwszy.

Dnia 17.07.2016 odbyła się akcja poboru krwi, krwiodawcy jak zawsze nie zawiedli i oddali to co najcenniejsze-krew.

Główne nagrody ufundowali: Starosta Krotoszyna, Burmistrz Krotoszyna

Eurodeputowani: Andrzej Grzyb, Adam Szejnfeld, Ryszard Czarnecki i Krystyna Łybacka.

Liczba dawców zarejestrowanych to 67 osób z czego po badaniach oddało 63 osób, co dało ponad 28 litrów krwi.

Zawsze zbiórka organizowana była przy krotoszyńskiej Farze. W tym roku, niestety nie było zgody proboszcza, musieliśmy się przenieść do muzeum. Ale cieszy mnie fakt, że dla ludzi o dobrych sercach miejsce zbiórki jest drugorzędne. Bo trzeba pomagać potrzebującym. Bo każdy z nas może się w potrzebie znaleźć.

Wszystkim krwiodawcom i wszystkim tym, którzy chcieli a nie mogli podzielić się krwią, serdecznie dziękujemy!

Bardzo dziękujemy również wszystkim sponsorom, a także osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do organizacji przedsięwzięcia.

Akcja pobierania krwi i rejestracji dawców szpiku zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy Rozdrażew przeprowadzona w dniu  02.lipca 2016r. w Rozdrażewie zakończyła się sukcesem! Przybyli do nas krwiodawcy z różnych zakątków Polsk z Poznania, Konina czy spod Bydgoszczy. Krew oddały 42 osoby – to swoisty rekord w Gminie Rozdrażew (48 zarejestrowanych dawców). 2 osoby zdecydowały się wspomóc swoich genetycznych bliźniaków i zarejestrowały się  jako potencjalni dawcy szpiku kostnego. 9 osób rozpoczęło swoją niezwykłą przygodę z krwiodawstwem – cieszymy się, że stało się to podczas naszej akcji.

Dzięki zaangażowaniu sponsorów krwiodawcy zostali uhonorowani upominkami, a każdy kto oddał krew, mógł odpocząć przy kawie i ciastku w kawiarence „Słodka kropla”.

Współorganizatorem akcji był Urząd Gminy Rozdrażew, a najciekawsze prace przygotowane na konkurs plastyczny „Oddaj krew, ratuj życie” zostały wyróżnione podarunkami.

21

Na parkingu przed sklepem Intermarché przy ulicy Raszkowskiej w Krotoszynie w środę 29.06. 2016r. odbyła się IX odsłona akcji „Zbieramy krew dla Polski”.

Podczas akcji krew pobierano w mobilnym punkcie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  z Kalisza.  Ogółem do oddania krwi zgłosiło się 23 osóby, krew oddało 21 osób. Pozyskano 9,450 litra krwi.

W czasie trwania akcji   rozdawano materiały promocyjne tematycznie związane z honorowym krwiodawstwem, jak również  odbył się quiz na temat Honorowego Krwiodawstwa.

Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek i rozdawane były słodycze.

Pośród wszystkich oddających krew zostały rozlosowane  apteczki z insygniami organizatorów.

Dnia  25.06.2016r w Sulmierzycach odbyła się zbiórki krwi,

gdzie zarejestrowało się 53 osoby a po badaniach oddało 49 osób

co dało 22,5 litrów krwi.

19 czerwca 2016 roku Klub Honorowych  Dawców Krwi w Kobylinie zorganizował akcję poboru krwi z udziałem ambulansu.

Krew oddały 53 osoby, a zarejestrowało się 60 osób.

Na akcji promowano również oddawanie szpiku kostnego.

W sobotę, 21 maja mieszkańcy spędzali w Parku Miejskim,
gdzie odbywał się Festiwal Aktywnych Sąsiadów,
czyli KrotoFest – coroczna impreza, podczas której działo się naprawdę sporo.

W XVI Akcji Poboru Krwi, która odbyła się 24 kwietnia 2016r,

106 zarejestrowało się dawców a krew oddało 101, z pośród których 11 dawców oddało krew po raz pierwszy.

Zebraliśmy 45,450 litra tego bezcennego leku.