Get Adobe Flash player

Miesięczne archiwum: Grudzień 2018

Szanowni Państwo

Dnia 23 listopada 2018 roku w auli Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Krotoszynie odbyła się uroczystość nadania sztandaru Oddziałowi Rejonowemu Polskiego Czerwonego Krzyża w Krotoszynie

Uroczystość połączona była z obchodami Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK, które w tym roku świętuje swoje 60 – lecie.  Symboliczny gwóźdź w sztandarowy drzewiec wbijali przedstawiciele samorządów, z uwagi na największy wkład finansowy, jako pierwszy honor poczynił Burmistrz Miasta Krotoszyn Ryszard Czuszke następnie Starosta Krotoszyński oraz przedstawiciele samorządów Zdun, Koźmina Wielkopolskie, Kobylina, Sulmierzyc, Rozdrażewa oraz w imieniu członków Polskiego Czerwonego Krzyża w Krotoszynie Pan Tomasz Hołoga.

Poświęcenia sztandaru dokonał Ks. Prałat dr Aleksander Gendera, za co bardzo dziękujemy. Zasłużeni krwiodawcom zostały wręczone odznaczenia i okolicznościowe medale 60 lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Dziękujemy wszystkim gościom, którzy skorzystali z naszego zaproszenia i przybyli na uroczystość. Szczególne podziękowania dla krwiodawców za ich przybycie a wszystkim krwiodawcom za ich szlachetne oddawanie krwi w celu ratowania zdrowia a często i życia ludzi. Zrobiliśmy pierwszy, ale jakże istotny krok do obchodów 100 lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża 1919-2019 rok. W Krotoszynie planujemy uroczystości na maj 2019 rok. Jeszcze raz w imieniu członków Polskiego Czerwonego Krzyża, Honorowych Dawców Krwi i własnym dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zakupu sztandaru i zorganizowania uroczystości.

 

                                                                                                                     Za Zarząd

                                                                 Prezes OR PCK  Krzysztof Kierzek